Utrka za načelnika u Župi dubrovačkoj iznimno je napeta. Na prvom krugu izbora kandidat ŽUPKE Marko Miloslavić, osvojio je 46,31 posto glasova. Iza njega nalazi se HDZ-ov kandidat Đuro Lonza s 44,52 posto osvojenih glasova. Miloslavić se zahvalio svima koji su izašli na izbore, a posebno onima koji su glasali za njih. Njegovo priopćenje prenosimo u cjelosti.
Jučer je Župa pokazala da želi promjene te da se moramo pouzdati u sebe i u vlastite snage kako bismo Župu učinili mjestom boljeg života za sve nas. Za to smo osigurali sigurnu većinu u vijeću.
Preostalo nam je da zaokružimo ovaj izborni proces te da dobijemo povjerenje naših sumještana za mjesto načelnika kako bismo imali stabilnu vlast iduće četiri godine, a koja će biti garancija da se nužne promjene provedu u cijelosti.
Želim se zahvaliti svima vama koji ste jučer izašli na izbore, a posebno vama koji ste odlučili svoje povjerenje dati listi ŽUPKE i meni kao kandidatu za načelnika Općine Župa dubrovačka. Ovo je povijesni trenutak za Župu, ali to je ujedno tek prvi korak ka organiziranijoj, uspješnijoj i poštenijoj zajednici kojoj svi težimo. Spremni smo na sve izazove koji su pred nama i radujemo se zajedničkom radu za našu Župu. Za to imamo volju, znanje i iskustvo.
Stečeno povjerenje naših sumještana je rezultat našega zajedničkog rada proteklih osam godina, ali i svijesti naroda da su nam potrebne promjene kako bi naša Župa prodisala punim plućima. Radujem se drugom krugu i svemu onome što je pred nama. Promjena je stigla, a za 15 dana se nadam da će je naši sumještani i potvrditi. Biti će mi čast i odgovornost služiti našoj zajednici iduće četiri godine.