Luka Đović sjajan na mitingu u Sisku

luka djovic 01

Jugov plivač Luka Đović osvojio je jedno prvo i dva druga mjesta na međunarodnom plivačkom mitingu, koji se ovog vikenda održava u Sisku.

U disciplini 100 metara leptir Đović je uvjerljivo bio prvi, pobjegavši drugoplasiranome za čak dvije sekunde. Đović je bio sjajan i u disciplini 50 metara leptir, gdje je zauzeo drugo mjesto zaostavši za pobjednikom tek osam stotinki.

Drugog dana mitinga Luka Đović je nastupio u disciplini 200 metara leptir i opet otplivao sjajno, zauzevši drugo mjesto iza ukrajinskog reprezentativca Nikolaya Abramova (zaostatak sekunda i 11 stotinki), a ispred aktualnog prvaka Hrvatske Maria Zaninovića.

Na mitingu inače nastupa 260 plivača iz nekoliko država između kojih juniorska reprezentacija Ukrajine i kompletna hrvatska plivačka reprezentacija.

Ovim se završava prvi ciklus reprezentativnih priprema uoči odlaska na Europske igre mladih u srpnju ove godine.