DuList INŽupanija

KONAVLJANI OPET ULJEPŠAVAJU BLAGDANE Počinju deveti Mirisi Božića!

Mirisi Bozica u Konavlima

Ovog petka, 23. prosinca u 18 sati počinje jedna od najljepših konavoskih manifestacija, ove godine deveta po redu – Mirisi Božića!

Otvara se uz cavtatski vremeplov ‘Kako je počelo’ – zabavni prikaz početaka turizma u Cavtatu, uz kolendare, tratamenat i znamenite Cavtaćane, ispred Crkve svetog Nikole.

U subotu će se održati ‘Kolenda na Badnji dan’ – tradicionalna grudska kolenda, uz povorku kolendara u konavoskoj robi s konjima i karom. Lijepi događaj počinje u 14 sati na Grudi.

Večer umjetnosti, ‘Igra boja i okusa’, odnosno likovnih radova s likovne kolonije Konavoski koluri i gostujućih gastro specijaliteta, uz pratnju glazbenog sastava Toto i prijatelji Mirisa Božića, uz filmsko iznenađenje održat će se pak u ponedjeljak u 18 sati u Pridvorju, u Franjevačkom samostanu svetog Vlaha.

Humanitarna akcija ‘Nek’ nam je svijem Božić’ u 10 sati, te večer konavoske poezije ‘Plima jubavi’ – promocija druge zbirke pjesama konavoskog pjesnika Vlaha Baule, uz prigodni tratamenat u četvrtak u 18 sati u Domu kulture u Čilipima, obilježit će utorak, 27. prosinca, dok će dan nakon, u 18 sati, u Domu kulture na Grubi biti prikazan zabavni show ‘Ljubav je u Konavlima’ – nadmetanje gradskih cura i seoskih momaka u poznavanju tradicijskih vrijednosti i vještina udvaranja, uz stručnu i glazbenu pratnju!

Mirisi Božića imaju čak i ‘Program plus’ – u srijedu, 28. prosinca. Održat će se zabava uz živu glazbu ‘RakijaDa!’ u caffe baru Mali u Pridvorju.

U četvrtak, 29. prosinca, Dubrovački simfonijski orkestar i zbor Libertas uz dirigente Viktora Lenerta i Noama Zura održat će se u 18 sati u Crkvi svetog Nikole u Čilipima.

Najukusniji dio Mirisa Božića, Dani konavoske konavoske zelene menestre, baštine i vina, održat će se 29. i 30. prosinca od 12 do 21 sat. Tratajte se u Agroturizmu Kameni Dvori, Cadmos Villageu, Konobi Konavle, Konobi Konavoski komin, seoskoj kući Čilipi, OPG-u Novaković te seoskom domaćinstvu Brautović, uz birana vina iz Miljas vina, OPG Ivo Karaman, OPG Nikša Bratoš, Vinarije Botaro, Vinarije Crvik, Vodopić vina.

Tijekom Mirisa Božića, uživajte u Franjevačkom samostanu svetog Vlaha i sajmu tradicijskih proizvoda, Konavoskoj kući i Etnozbirci Bokarica, Sokol Gradu, Zavičajnom muzeju Konavala… Tu je promotivna vožnja turističkim vlakićem!
Završni party uz živu glazbu održat će se u Volat baru na Grudi u petak, 30. prosinca u 21 i 30.

Pratite Mirise Božića na službenoj stranici Mirisa Božića na Facebooku.

Pročitajte još

Skromna rođendanska torta Luke Modrića ukrala pozornost!

Dulist

Jedva je hodala, ali Tereza je došla oprostiti se od svoje voljene Gabi

Dulist

NOVI KINO TJEDAN Ljubavne krize, povijesne drame i triler Stephana Kinga

Dulist