Hrvatska – Slovačka 4:0!

futsal449

Hrvatska malonogometna reprezentacija svladala je Slovačku s 4:0 u uzvratnoj kvalifikacijskoj utakmici za Futsal euro u Belgiji iduće godine. Podsjetimo kako je Hrvatska imala prednost od 3:1 iz prve utakmice u Bratislavi, pa je ukupno slavila s visokih 7:1.

Hrvatska susret započinje u postavi s Jukićem na vratima, te Grcićem, Jelovčićem, Novakom i Marinovićem. Slovaci počinju u sastavu: vratar Gašparovic, Rafaj, Mikita, Kozar i Halko.

Krenulo je prvo poluvrijeme!
3. minuta – poluprilika za Slovačku, loš pokušaj Halka.
5. minuta – prilika za Hrvatsku, iskosa s lijeve strane prošao je Marinović, ali mu je šut prošao tik do lijeve vratnice.
GOL!!! – Hrvatska vodi 1:0, strijelac Franco Jelovčić! Ostao je sam na metar od slovačkog golmana kad je primio loptu i lagano zabio.
5. minuta – prečka Slovačke! Kratko su izveli slobodan udarac i zaprijetili.
Kontranapad Hrvatske i dobar pokušaj Matoševića, ali brani Gašparovic.
6. minuta – Matošević je opet u prilici, gotovo s iste pozicije, pored gola.
U prilici Slovaci, ali udarac Bartošeka je blokiran.
7. minuta – prilika za Slovake, ali Bahna ne uspijeva dodanu loptu preusmjeriti prema Jukićevim vratima.
8. minuta – Slovaci prijete preko Rafaja, ali Jukić brani.
11. minuta – žuti karton za Bahnu nakon prekršaja nad Marinovićem.
Hrvatska ima slobodan udarac, ali bez uspjeha, Slovaci dobro zatvaraju sve prilaze vratima.
Na drugoj strani u prilici je bio Rick, ali nije bio dovoljno brz da bi sustigao dodavanje.
13. minuta – još jedna prilika za goste, ali neprecizan je Halko.
Vratar Gasparovic dobaciva preko cijelog terena do Rejžeka, ali u zadnji čas prsima u aut loptu izbaciva vratar Jukić.
U prilici je opet Rejžek, ali vratar Jukić bilježi još jednu obranu.
16. minuta – stativa Marinovića! U sjajnoj je prilici bio Dubrovčanin, koso s s lijeve strane se sručio prema gostujućem vrataru i zatresao vratnicu.
17. minuta – opet velika prilika za Hrvatsku, sam je pred Gasparovicem bio Jelovčić, ali je promašio loptu.
Crveni karton! Dobio ga je Jakov Grcić nakon oštrog starta nad Rickom. Veliki hendikep za Hrvatsku, Grcić je značajan igrač.
18. minuta – Hrvatska je s igračem manje. Jukić brani šut Varadyja, potom mu Marinović blokira drugi pokušaj. Hrvatska je kompletna!
Kraj prvog poluvremena!

Drugo poluvrijeme:
GOL!!! Hrvatska vodi 2:0! Opet je strijelac bio Franco Jelovčić! Odlično otvaranje nastavka za naše.
23. minuta – prilika za Slovačku, ali igrači izbornika Mata Stankovića odlično regiraju u bloku.
26. minuta – velika prilika za Hrvatsku, opet je opasan bio jelovčić, ali su Slovaci uspjeli izbiti loptu pred vratarem Gašparovicem.
Opet show Jelovčića! Prvo dribling, potom i rolica pored slovačkog vratara, ali šut zaustavlja slovačka obrana.
Prekršaj Slovaka i prilika iz slobodnog udarca za Hrvatsku. Jelovčić dodava skroz desno za Grbešu koji gađa slovačkog vratara.
Marinović vara svog čuvara i puca, brani Gašparovic!
28. minuta – U akciji su Grbeša i Capar. Grbeša probija lijevu stranu, Capar ostaje sam, ali promašuje gotovo prazan gol.
29. minuta – Grbeša krade loptu na centru, trči u kontru i puca, ali mu vratar Slovačke jošjednom bani.
Žuti karton Drahovsky. Potom i Babić. Time-out za Hrvatsku.
30. minuta – izašao je slovački vratar, igrat će gosti s igračem više u polju.
32. minuta – prilika za Novaka, ali Slovaci čiste sa same crte!
GOL!!! 3:0! Dubrovčanin Dario Marinović je zabio!
35. minuta – prilika za Slovačku. sam je pred hrvatskim vratima bio Drahovsky, ali je promašio loptu.
36. minuta – Jukić sjajno brani šut s dva metra Halka!
GOL!!! 4:0! Hattrick Franca Jelovčića! Šut na prazna slovačka vrata.
Posljednja minuta susreta! S tribina se čuje 'Stanković Mato'! Izbornik pozdravlja! Publika je na nogama i pozdravlja novi uspjeh malonogometaša!