Slow Food Dubrovnik je na Terra Madre, manifestaciji Slow Fooda, s velikim uspjehom predstavio proizvode svojih članova iz Dubrovačko-neretvanske županije: pelješka vina, korčulansko maslinovo ulje i dubrovačku marmeladu od ljutih naranača.
Dubrovački je convivium jedan od rijetkih koji je uspio predstaviti sva tri svoja proizvoda i izvan štanda: maslinovo ulje Torkul korčulanskog maslinara Fanita Žuvele i plavac mali Križ pelješkog vinara Denisa Bogoevića-Marušića predstavljeni su na prestižnim kušaonicama Slow Food-a kojih je ove godine organizirano više od 140. Jedino ulje na koje čuveni talijanski stručnjak za maslinova ulja Diego Soracco nije imao primjedbi, već je ustvrdio da mu se jako sviđa, bilo je ulje obitelji Žuvela.
Na kušaonici vina mladi je pelješki vinar dobio pohvale za odličan početak, a degustator Eugenio Mailler i povijesničar vina Yann Grappe ustvrdili su kako je riječ o vinu koje podsjeća na neka stara vremena kada je i tip opijenosti koje izaziva bilo jedan od kriterija njegovog vrednovanja. Stručnjake je također dojmila činjenica da se netko tako mlad prihvatio proizvodnje vina. Kada je otkrio da pelješki vinar ima 38 godina Mailler je uzviknuo: "Vidite kakav učinak ima proizvodnja i pijenje dobroga vina! Izgledat ćete 10 godina mlađe!"
Dubrovačka marmelada od ljutih naranača je pak izabrana za ovogodišnji dokumentarni film o Terra Madre mreži proizvođača. Romana Hansal iz dubrovačke udruge Deša govorila je pred kamerama Slow Food press-a o povijesti i značaju marmelade za dubrovački kraj.
Veliku važnost ovako velikog događaja za našu tradicijsku proizvodnju prepoznale su Dubrovačko-neretvanska županija i HGK, županijska komora Dubrovnik, čiji su predstavnici Maro Kristić i Nikolina Trojić posjetili sajam i štand Slow Food Dubrovnik.
Inače, Salone del gusto i Terra Madre dvije su najveće manifestacije Slow Food-a, koje se svake dvije godine održavaju u Torinu, prijestolnici dobre, fer i čiste hrane. Salone del gusto utemeljen je 1996. godine i danas predstavlja najveći sajam zdrave hrane na svijetu, dok se Terra Madre susreti tradicijskih proizvođača sa svih kontinenata održavaju od 2004. godine.