HALMED Još jedan lijek povlači se s tržišta zbog sumnje u neispravnost u kakvoći

Svako malo iz naše Agencije za lijekove i medicinske proizvode dobijemo obavijest kako se neki lijek povlači s tržišta. Jučer je tako HALMED obavijestio javnost na svojoj službenoj stranici kako se povlači Bleo-cell prašak za otopinu za injekciju (bleomycin sulfate) serije 242129D s rokom valjanosti do 30. travnja ove godine. Distributer ovog lijeka je tvrtka Makpharm d.o.o.

-Navedeni postupak povlačenja provodi se iz preventivnih razloga zbog sumnje u neispravnost u kakvoći lijeka. Budući da odobrenje za stavljanje u promet u Republici Hrvatskoj nema niti jedan lijek s istom djelatnom tvari u istom farmaceutskom obliku, navedeni lijek se nabavlja postupkom izvanrednog unošenja temeljem izjave zdravstvene ustanove o potrebi za nabavkom lijeka ili za nužne slučajeve liječenja na pojedinačni recept. Bolesnici se trebaju obratiti svome liječniku ili ljekarniku u slučaju bilo kakvih pitanja u vezi trenutačne terapije – poručili su iz HALMED-a, podsjećajući kako su zdravstveni radnici obvezni prijaviti Halmed-u svaku nuspojavu lijeka, kao i neispravnost u kakvoći.

-Pacijenti koji su razvili neku nuspojavu na lijek također mogu nuspojavu prijaviti izravno HALMED-u, uz preporuku da se za svaku nuspojavu koju zapaze obrate svom liječniku ili ljekarniku radi savjetovanja o načinu nastavka terapije – napomenuli su iz HALMED-a.

Povezano

Dulist PROMO