Grad

FRANKOVIĆ: ‘Garaža ispod povijesnih vrtova u Gružu jedan je od naših prioriteta’

gundulic vrt 01

Problem s parkingom Dubrovčanima nije nimalo stran. Promišljaju se tako mnoga rješenja kojima bi se toj situaciji moglo doskočiti, a jedna od ideja svakako je i ona izgradnje garaže u Gružu ispod povijesnih vrtova.

Riječ je, naime, o zaštićenoj cjelini, a gradonačelnik Mato Franković istaknuo je za DuList kako je o ovoj temi Grad već razgovarao s Konzervatorskim odjelom i Ministarstvom kulture te kako ne očekuje otpor konzervatora.

-Taj projekt treba dobro razraditi, ali ne vidim razlog zašto se sve to ne bi dogodilo. Posebno ističući činjenicu kako su povijesni vrtovi sada maksimalno devastirani. Smatram kako nema protivnih razloga da se ispod povijesnih vrtova napravi garaža, a sami vrtovi rekonstruiraju. Time bismo u budućnosti dobili reprezentativni prostor, povijesne vrtove, onakve kakvi su bili i prije. Izgradnja te garaže je jedan od naših prioriteta – rekao je za DuList gradonačelnik Mato Franković.

Foto: Ilustracija

Pročitajte još

VIKTORIJA KNEŽEVIĆ U Gradskom vijeću, ako bude potrebno da ‘isučem sablju’, svakako ću to učiniti!

Ivana Mijić Vulinović

ULICA OD MONTOVJERNE DOBILA NOVI ASFALT Za veću sigurnost proširen je kolnik

Dulist

Završena energetska obnova višestambene zgrade i domouprave u Ulici Petra Zoranića

Dulist