Dubrovačka atletika dobit će, prvi put u povijesti, svoj puni krug tartan staze. Na stadionu u Lapadu asfaltiranje je započelo jučer, te su u tijeku radovi na postavljanju podloge za stazu s četiri trake.
Dugogodišnja nastojanja napokon su se isplatila, a očekuje se da će novi sportski teren biti završen u idućih mjesec dana. Nova staza omogućit će kvalitetne treninge brojnim članovima Atletskog kluba Dubrovnik, ali i svim ljubiteljima kraljice sportova.
Iako neće biti riječ o stazi punog profila, ipak će značajno podići standarde treninga i popularizirati atletiku u Dubrovniku. Završetak radova predviđen je do listopada, ovisno o vremenskim uvjetima, a kako to zasad izgleda možete vidjeti u fotogaleriji Ivana Pozniaka.
Podsjetimo, Tvrtka Tehnogradnja radove je započela u lipnju, a o čemu smo tada razgovarali s predsjednicom Atletskog kluba Dubrovnik Anom Perović Alamat što možete čitati OVDJE.
![[FOTOGALERIJA] Dubrovačka atletika dobiva prvu tartan stazu 1 radovi tartan staza dubrovnik 4](https://dulist.hr/wp-content/uploads/2025/09/radovi-tartan-staza-dubrovnik-4-150x150.jpg)
![[FOTOGALERIJA] Dubrovačka atletika dobiva prvu tartan stazu 2 radovi tartan staza dubrovnik 3](https://dulist.hr/wp-content/uploads/2025/09/radovi-tartan-staza-dubrovnik-3-150x150.jpg)
![[FOTOGALERIJA] Dubrovačka atletika dobiva prvu tartan stazu 3 radovi tartan staza dubrovnik 2](https://dulist.hr/wp-content/uploads/2025/09/radovi-tartan-staza-dubrovnik-2-150x150.jpg)
![[FOTOGALERIJA] Dubrovačka atletika dobiva prvu tartan stazu 4 radovi tartan staza dubrovnik 1](https://dulist.hr/wp-content/uploads/2025/09/radovi-tartan-staza-dubrovnik-1-150x150.jpg)

