Usprkos jakoj kiši, svečano je otvoreno 29. državno športsko natjecanje dragovoljaca i veterana Domovinskog rata Republike Hrvatske ‘Dubrovnik 2025’ posebnim programom u Kazalištu Marina Držića. Više od tisuću branitelja stiglo je iz cijele županije.
Zbog nevremena, otkazan je planirani mimohod s Pila prema katedrali, kao i letački program ‘Krila oluje’. Program će se nastaviti koncertom Jazz orkestra Hrvatske vojske u Kazalištu Marina Držića nakon čega slijedi obilazak Spomen sobe poginulim braniteljima.
Poslijepodne je rezervirano za natjecanja. Natjecatelji će odmjeriti snage u boćanju, stolnom tenisu, električnom pikadu i visećoj kuglani koje će se održati u Gospinom polju. Natjecanje u streljaštvu održat će se u Novoj Mokošici, dok će se šah, bela, briškula i treseta igrati u OŠ Montovjerna.
Proglašenje pobjednika održat će se u 19 sati u dvorani u Gospinom polju.

