FOTO Square pred 1300 gledatelja poražen od Nacionala

square 22

Branitelj naslova prvaka, osvajač Kupa Hrvatske i trenutno vodeća momčad 1. HMNL s maksimalnim učinkom podignutih ruku napustila je dupkom punu sportsku dvoranu u Gospinom polju u petak navečer.

Nacional je u derbiju 13. kola pred 1300 gledatelja s visokih 7:2 (3:1) svladao domaći Square te ostao na putu nepobjedivosti. Trebalo je tek 25 sekundi za vodstvo zagrebačkog sastava (Grbeša), a u 5. minuti izjednačio je Duvančić. Ipak, do poluvremena gosti zabijaju još dva gola (Surudžić i Čujec), dok je vratar Nacionala Luketin radio odličan posao zaustavljajući pokušaje Squarea.

U drugom dijelu Nacional je u potpunosti preuzeo inicijativu. Najprije je Kocić zabio dva pogotka za 1:5, a potom i Čujec zabija svoj drugi pogodak za visokih 1:6. Domaćin je smanjio pogotkom Čupića na 2:6, ali gosti do kraja zabijaju još jednom. Za 2:7 pogodio je Grbeša.

Nakon ovog poraza Square je pao na peto mjesto ljestvice s 22 boda, a pred njima su dva teška gostovanja u metropoli – Alumnus i Uspinjača.