Jug - Primorje

Jug je uvjerljivo poražen u derbiju Jadranske lige. Primorje je odigralo na vrhunskoj razini i uvjerljivo slavilo.

Jugovi navijači ne pamte ovako slabu igru Juga u Gružu. Riječanima je ponuđeno sve, i sve su i uzeli. Dovoljno je reći kako su gosti slavili u svim četvrtinama, zabijali sa svih strana, a Jugaši nisu znali pratiti žestok ritam momčadi s Kantride.

Prva četvrtina:

1:0! – Andro Bušlje je zabio! Zapravo, bio je to klasični prijenos na dodavanje Janovića.

1:1! – Muslim je poravnao s igračem više.

1:2! – Vodi Primorje! Zabio je Obradović na asistenciju Garcie, nakon sjajne brze akcije gostiju.

1:3! – Na dva razlike podiže Daniel Varga.

2:3! – Nikola Janović zabija za smanjenje vodstva.

2:4! – Daniel Varga pogađa ‘kroz uši’ Bijaču. Zaspala je Jugova obrana, a Đuho zatražio minutu odmora 13 sekundi prije kraja prve četvrtine.

Druga četvrtina:

3:4! – Smanjio je Vranješ s igračem više.

3:5! – Denes Varga pogađa, barem tako kažu suci. Ne čini se da je lopta prešla zamišljenu liniju vrata Bijača, ali…

4:5! – Bušlje zabija drugi gol, na sjajnu asistenciju Janovića.

5:5! – Poravnava mladi Splićanin Ante Visković sjajni šutom.

5:6! – Garcia zabija za novo vodstvo Primorja, s igračem više.

5:7! – Daniel Varga zabija svoj treći gol za novih dva razlike za Primorje.

5:8! – U zadnjoj sekundi prvog poluvremena zabio je Radu za velikih +3 gostiju na poluvremenu.

Treća četvrtina:

5:9! – Buljubašić zabija iz kontre za povećanje vodstva gostiju.

6:9! – ‘Arslan’ Šutalo zabio je za smanjenje razlike, s igračem više kroz šumu ruku.

6:10! – Rumunj Radu sjajno je šraubom s dva metra pogodio pored tri igrača Juga.

Četvrta četvrtina:

6:11! – Denes Varga zabija za +5 Primorja.

6:12! – Paulo Obradović pogađa za šest razlike, s igračem više.

6:13! – Opet Obradović iz daljine, Jugaši su potpuno odustali od utakmice.

17. kolo TJVL

Jug CO – Primorje EB  6:13 (2:4, 3:4, 1:2, 0:3)

Dubrovnik, Bazen u Gružu, Gledatelja: 1400, Suci: Štampalija i Margeta

Jug CO: Bijač (4 obrane), Vranješ (1), Bošković, Janović (1), Šutalo (1), Benić, Marković, Bušlje (2), Visković (1), Dobud, Marelja, Macan, Nižić; Trener: Veselin Đuho, Pomoćni trener: Maro Balić

Primorje EB: Vićan (9 obrana), Radu (2), Peroš, Krapić, De. Varga (2), Mudražija, Muslim (1), Petković, Da. Varga (3), Obradović (3), Šetka, Garcia (1), Jelovina, Buljubašić (1); Trener: Ivan Asić, Pomoćni trener: Igor Pezelj

Igrač više: Jug 5/12, Primorje 6/9

Peterci: Jug 0/0, Primorje  0/0