U Prirodoslovnom muzeju otvorena je izložba „…glede morske žabe…(Kosić, 1896.)“, prvi dio prirodoslovne didaktičke izložbe u dva dijela „Dermochelys coriacea“.
Autori izložbe su Katarina Ivanišin Kardum, muzejska pedagoginja Prirodoslovnog muzeja Dubrovnik i dr.sc. Pero Tutman, a autorice likovnog postava Katarina Ivanišin Kardum i Ivana Dražić Selmani.
Brojni suradnici doprinjeli su ostvarenju ove izložbe, realizirane uz financijsku potporu Ministarstva kulture u okviru programa muzejsko-galerijske djelatnosti za 2012. i Grada Dubrovnika.
Muzejski predmet sedmopruga usminjača Dermochelys coriacea (Vandelli, 1761.) vrlo je vrijedna prirodnina Prirodoslovnog muzeja Dubrovnik. Izložba je osmišljena nadovezujući se na rad dubrovačkog prirodoslovca Balda Kosića koji je u Domorodnom muzeju u Dubrovniku djelovao krajem 19. i početkom 20. stoljeća.
U dva dijela izložbe „…glede morske žabe…(Kosić, 1896.)“ i „Zaboravljeni slučaj 1894.“ usporedit će se metode istraživanja iz doba Balda Kosića sa suvremenim istraživačkim metodama.
Izložba ostaje otvorena do 18. listopada 2012. godine.
Osim otkrivanja znatiželje i svestranosti Kosića kao znanstvenika istraživača, izloženi rad „Sphargis coriacea Gray u Jadranskome moru“ iz 1895. godine i dodatak tome radu iz 1896. godine lijepo opisuju tadašnje društvene i materijalne prilike.
Animacija „Put morske žabe do Muzeja“, u sklopu izložbe opisuje doba kad je sedmopruga usminjača pristigla u Domorodni muzej u kronološkom kontekstu još nekih vrijednih predmeta iz toga vremena, kojima se i danas možemo diviti u Prirodoslovnom muzeju Dubrovnik. Autorica animacije je Iva Ivas.
Crteže za animaciju izradili su učenici slikarsko-dizajnerskog smjera Srednje umjetničke škole Luke Sorkočevića, u radionicama koje su tijekom travnja u Prirodoslovnom muzeju Dubrovnik vodile Katarina Ivanišin Kardum i Ivana Dražić Selmani. Glasove za animaciju posudili su učenici Osnovne škole Marina Držića, pod vodstvom profesorice Dube Đančević.
Podna karta „Put morske žabe do Muzeja“ namijenjena je najmlađima – da sami odrade taj proces opisan animacijom.