Kultura

FOTO/ORKESTAR NAJMANJIH Neobična izložba popraćena ‘skladbama’ kukaca

MOZAIK KUKCI

U Prirodoslovnom muzeju Dubrovnik u petak je otvorena izložba Hrvatskog prirodoslovnog muzeja pod nazivom ‘Zvukovi kukaca – orkestar najmanjih’.

Postavu izložbe, čiji su autori dr. sc. Iva Mihoci i Petar Crnčan, prate zvukovi iz prirode kojih se mnogi sjećaju iz djetinjstva, a koje danas možemo čuti samo u čistim, netaknutim dijelovima prirode.

Zvukovi su sjajno orkestrirani u kompozicijama koje je pripremio najpoznatiji bioakustičar na ovim prostorima Boštjan Perovšek te popraćeni modelima i modelima robotima kukaca koje je izradio akademski kipar Denis Kraković uz pomoć robotičara Branimira Tadića i Petra Crnčana.

– Ovo je izložba koja je otvorena prvi put 2016. godine i ovo joj je već treće gostovanje. Posebno me veseli što smo opet u Dubrovniku nakon dugo godina. Trudimo se i nastavit ćemo se truditi da uvijek budemo ‘pri ruci’ Dubrovačkom prirodoslovnom Muzeju – poručila je ravnateljica Hrvatskog prirodoslovnog muzeja Tatjana Vlahović.

 

Pročitajte još

DESET GODINA OD SMRTI VOLJENOG MAESTRA Koncert u sjećanje na Iva Dražinića

Dulist

DUBROVAČKE LJETNE IGRE Nestrpljivo se iščekuje prva premijera, “Ribarske svađe”

Dulist

DVIJE ENGLESKE INAČICE CJELOVITIH DJELA ‘Prevođenjem Držića činimo svijet bogatijim’

Dulist