Grad

FORUM BRANITELJA Utvrđen program Dana dubrovačkih branitelja

branitelji forum

Na sjednici Foruma branitelja utvrđen je konačni program ovogodišnjeg Dana dubrovačkih branitelja.

Program počinje satom povijesti u dubrovačkim školama uz sudjelovanje dubrovačkih branitelja iz Domovinskog rata, a nastavlja se prisjećanjem i odavanjem počasti poginulim braniteljima i civilima na mjestima stradanja i spomen obilježjima te svetim misama.

Program uključuje i športske i kulturne manifestacije poput nogometnog turnira u spomen na najmlađeg poginulog dubrovačkog branitelja Josipa Zvona te svečanog koncerta Dubrovačkog simfonijskog orkestra.

Na Forumu branitelja prihvaćeno je izvješće o hodočašću dubrovačkih udruga proisteklih iz Domovinskog rata gradu prijatelju Vukovaru u prigodi Dana sjećanja na žrtvu Vukovara. Jednodušna je ocjena da je cijeli program protekao dostojanstveno i s dubokim pijetetom.

Zamjenica gradonačelnika Tatjana Šimac Bonačić pohvalila je sve sudionike hodočašća u Vukovar i posebno zahvalila organizatorima programa, dubrovačkim podružnicama Udruge udovica poginulih branitelja i HVIDRA-e.

Pročitajte još

Završeno je asfaltiranje Ulice Andrije Hebranga, pogledajte kako sada izgleda

Dulist

U utorak od 18 sati počinje uređenje Vojnovića!

Dulist

PSIHOLOGINJA IVA JERKIĆ Kako i zašto pucaju brakovi? Koji je ‘lijek’ na narušene odnose?