EUROPSKI KADETSKI KUP Violić zlatna u Kopru

andjela violic koper

Judašica Judo kluba Dubrovnik 1966. Anđela Violić osvojila je zlatnu medalju na Europskom kadetskom kupu u Kopru.

Violić je u kategoriji do 70 kilograma ipponima dobila oba meča. Najprije u polufinalu Čehinju Svobodovu, a potom u finalu reprezentativnu kolegicu Mihovilović.

Dubrovkinji je ovo bio završni turnir na kraju sjajne sezone u kojoj je osvojila dvije medalje na europskim kupovima – srebro u turskoj Antalyi te broncu u španjolskoj Fuengiroli, a bila je i dvostruka državna prvakinja, u konkurenciji juniorki i mlađih seniorki, te brončana na kadetskom Prvenstvu Hrvatske. Uz sve to, Violić je izborila i nastupe na dva svjetska prvenstva, kadetskom u Santiago de Chileu te juniorkom u Zagrebu, kao i na kadetskom prvenstvu Europe u Kaunasu.

Inače, Koper je ovog vikenda prvi put bio domaćin Europskog kadetskog kup, na koji se odazvalo 230 judoka iz 17 država starog kontinenta.

SADA JE SLUŽBENO Ivan Rakitić dolazi u Hajduk!