Kultura

DUBROVNIK U POZNO LJETO Gitarist Mak Grgić zasvirat će u atriju Kneževa dvora!

page mak grgic i dso

Gitarist Mak Grgić još je jedan od izvođača koji će zasvirati na festivalu Dubrovnik u pozno ljeto. Dubrovački simfonijski orkestar ugostit će ga u Gradu u četvrtak 7. rujna u atriju Kneževa dvora s početkom u 21 sat.

O Maku je pisao The New York Times, The Washington Post, te je dva puta nominiran za Grammy, a u Dubrovniku će zasvirati jedno od najpoznatijih gitarskih djela svih vremena, Rodrigov Concierto de Aranjuez.

Koncertom će ravnati ugledni maestro Tibor Bogány, navode organizatori te dodaju da je kao impresivna scenska pojava, Bogányi poznat po svojim brojnim virtuoznim interpretacijama. Dirigira simfonijskim i opernim repertoarom s vodećim orkestrima diljem svijeta, a na programu koncerta je i Mendelssohnova Simfonija br. 4, Op. 90.

Pročitajte još

DESET GODINA OD SMRTI VOLJENOG MAESTRA Koncert u sjećanje na Iva Dražinića

Dulist

DUBROVAČKE LJETNE IGRE Nestrpljivo se iščekuje prva premijera, “Ribarske svađe”

Dulist

DVIJE ENGLESKE INAČICE CJELOVITIH DJELA ‘Prevođenjem Držića činimo svijet bogatijim’

Dulist