DUBROVKINJA PIŠE POVIJEST Konjuh u 3. kolu Wimbledona!

konjuh usopen 01

Ana Konjuh je u 3. kolu Wimbledona!

Dubrovkinja je do novog povijesnog uspjeha stigla s 3:6, 6:2 i 6:2 pobjedom nad Belgijankom Yaninom Wickmayer.

Konjuh je u prvom setu bila u egalu do 3:3, kada joj Belgijanka oduzima servis i dobiva set sa 6:3 nakon 34 minute. U drugom setu Konjuh odlična, s dva breaka dolazi do 6:2 i izjednačenja u setovima.

A onda drama trećeg seta. Wickmayer odmah ‘krade’ servis i odlazi na 0:2, a potom Konjuh smanjuje na 1:2 i iz sedme break prilike uspijeva poravnati na 2:2, a potom i nastaviti sa sjajnom serijom. Jer uslijedio je novi break za 4:2, pa još jednom za 6:2, 2:1 u setovima i prolazak u 3. kolo.

Konjuh će u 3. kolu igrati protiv bolje iz susreta 16. nositeljice, Dankinje Caroline Wozniacki i Britanke Naomi Braody.

Lea Deranja nastavlja nizati odlične rezultate!