Aktualno

Dragovoljna predaja oružja i streljiva

mup droga oruzje 7474

Tijekom petka, subote i nedjelje anonimni građani dragovoljno su predali policijskim službenicima više komada raznog oružja i streljiva i to pištolj marke „Zastava“, 107 komada raznog streljiva, 6 komada zračnih pušaka marke“ Crvena zastava“, dvije ručne bombe te lovačku pušku marke „Crvena zastava“. Svo dragovoljno oružje i streljivo je pohranjeno u sigurnosni kontejner do uništenja.

Podsjećamo kako akcija „Manje oružja manje tragedija“ još traje te pozivamo građane koji još uvijek u svojim domovima imaju oružje, streljivo ili minsko-eksplozivna sredstva da ih bez straha predaju policiji koja protiv takvih osoba ne poduzima nikakve sankcije.

Napominjemo da građani takva sredstva ne donose sami u policijske postaje kako ne bi došlo do njihovog aktiviranja i neželjenog ozljeđivanja, već o svakoj nakani obavijeste policiju na broj 192 ili u najbližu policijsku postaju. Policija će poslati stručne i osposobljene policijske službenike u civilu, koji će opasna sredstva preuzeti na siguran način.

Dragovoljna predaja oružja je anonimna, vremenski neograničena i bez sankcija za građane. Detaljne informacije o postupku predaje mogu se dobiti i putem besplatne telefonske linije 0800 88 92.

Pročitajte još

OBJAVLJEN NATJEČAJ Tko će biti novi ravnatelj DV Župa dubrovačka?

Dulist

OD PONEDJELJKA NA KIOSCIMA Čeka vas novi broj DuLista!

Dulist

‘KAO DA SAM UŠAO NA PRIVATNI POSJED’ Na Coral Beachu se možete kupati samo ako iznajmite ležaljku od 75 eura?

Dulist