Branitelji Dubrovačko-neretvanske županije: Dosta je velikosrpskih provokacija u Hrvatskoj!

Prestanite! Ostavite se i Tita i Pavelića. Ne kopajte po starim ranama krvave hrvatske povijesti. Pustite nas da uživamo u našoj Državi koju smo nakon toliko godina i nakon toliko prolivene krvi konačno uspjeli stvoriti. Na srcu nam je njen boljitak. A ovo što vi činite, na tragu je velikosrpske ideologije.

Nemojte se igrati vatrom, jer tko se igra vatrom mogao bi se nezgodno opeći – poručuju političarima i javnim osobama braniteljske udruge Dubrovnika i Dubrovačko-neretvanske županije.

U svom priopćenju za javnosti najprije navode kako su u knjizi ‘Protokoli Velikosrpske Ideologije’, koja istražuje Memorandum SANU II, u poglavlju ‘Strateški ciljevi za Hrvatsku’ na stranici 361 nabrojeni su slijedeći protokoli:

Protokol 40 – Uvijek i na svakom mjestu uz Hrvate isticati ideje ustaštva, zločine, logore NDH, njihov radikalizam, ekstremizam i svirepost. Za tu svrhu koristiti medije i angažirati što veći broj hrvatskih intelektualaca podmićivanjem uslugama ili ucjenama.

Protokol 47- Stalno naglašavati i prikazivati međunacionalne incidente kao dio plana ili državnog sustava ili nekih paramilitarnih, političkih, veteranskih, navijačkih ili klerokatoličkih i klerofašističkih organizacija koje djeluju uz suglasnost i prešutnu potporu vlasti.

-Prateći hrvatski medijski prostor i slušajući izjave pojedinih političara i javnih osoba koji između ostalog izjavljuju: ‘Od danas su za mene rukometaši postali crnokošuljaši’; ‘Svjedočili smo svjetskoj sramoti koja otvoreno slavi ustaštvo’; ‘Na Hipodromu su koncertu nazočili kopitari i bezubi ognjištari’; ‘Jean – Michel Nicolier je bio obični plaćenik’; ‘Branitelji su karcinom hrvatskog društva’, ‘Domovinski rat je mit’; ‘Zašto i dalje pričamo o Vukovaru, pa prošlo je četvrt stoljeća’; ‘Je..te se devedesete’; ‘Vlada RH je nelegalno postavila Ćacilend na Trgu’; ‘Koncert na Hipodromu je bio ustaški dernek’; ‘Organizacija dočeka rukometaša je državni udar’… Pitamo se slijedi li navedeno društvo Protokole velikosrpske ideologije slučajno ili namjerno?! S obzirom da su većina njih obrazovani ljudi, na visokim funkcijama, saborski zastupnici, predsjednici političkih stranaka, ljudi koji bi trebali biti svjesni svojih postupaka, ne vjerujemo da to rade slučajno.

Pitamo se, kako im Čavoglave nisu smetale 1991. godine i svih godina do sada? Kako im nisu smetale HOS-ove odore na Srđu, u Vukovaru i ostalim ratištima gdje se ginulo za Hrvatsku? Zašto je retorika tih pojedinaca potpuno ista kao i retorika Vulina, Šešelja i Vučića? Zašto uporno pokušavaju iskriviti sliku o Domovinskom ratu, izjednačiti agresora i žrtvu, omalovažiti hrvatske branitelje? Jesu li svjesni koliki razdor unose u hrvatsko društvo i kakvu sliku odašilju prema svijetu prikazujući Hrvatsku kao leglo ustaštva? Žele li izazvati verbalni pa i fizički konflikt među hrvatskom narodom? Žele li prenijeti kaos sa beogradskih ulica na zagrebačke ulice? Čine li to zbog jeftinih političkih poena ili ih netko plaća kako bi se destabilizirala situacija u Hrvatskoj?

Za nas hrvatske branitelje, koji smo vodili pravedni, obrambeni rat za svoju državnost, temelj moderne Hrvatske države je Domovinski rat, u kojem smo uz pomoć većine hrvatskog naroda i velike žrtve izvojevali pobjedu – ističu braniteljske udruge te napominju kako su branitelji bili djeca i unuci i ustaša i domobrana i partizana.

-U to vrijeme se nismo dijelili, ni prema političkim opredjeljenjima, ni prema socijalnom statusu, ni prema porijeklu, ni prema tome je li netko bio bivši oficir JNA ili je došao braniti Hrvatsku iz iseljeništva. Bili smo ‘braća po oružju’. I bili smo spremni za Dom i Domovinu dati i svoje živote. I borili smo se protiv petokrake koju nam sada želite ponovo nametnuti. I pjevali smo Čavoglave, pjesmu našega suborca Marka Perkovića Thompsona punim plućima, ona nam je dizala moral i nosila nas kada je bilo najteže. I spremni smo ponoviti sve, ako ne daj Bože, bude trebalo – zaključuju u priopćenju udruge Zajednica udruga HVIDR-a Dubrovačko-neretvanske županije, Udruga HVIDR-a Dubrovnik, Hrvatsko društvo logoraša Dubrovačko-neretvanske županije, UHBDDR – Ogranak Dubrovnik, Udruga branitelja Dubrovnika, Udruga roditelja poginulih branitelja Domovinskog rata Dubrovnik, Udruga dragovoljaca i veterana Domovinskog rata RH – podružnica DNŽ, Udruga maloljetnih branitelja Domovinskog rata Dubrovnik.

Povezano

Dulist PROMO