Ministar unutarnjih poslova RH Davor Božinović obišao je ovog petka obnovljenu zgradu Postaje prometne policije Dubrovnik u Ulici Andrije Hebranga. U tu su se zgradu također s Ilijine glavice preselili i upravni poslovi. Prema riječima načelnika Policijske uprave dubrovačko-neretvanske Ivana Pavličevića u obnovu 1.500 kvadrata zgrade uložen je 2,1 milijuna eura, a projekt je dijelom sufinanciran i sredstvima Županije, Grada Dubrovnika te općina Župa dubrovačka i Dubrovačko primorje.
Preseljenjem u zgradu u Gružu u vlasništvu MUP-a ostvarit će se značajne uštede budući da se još od 2010. godine za prostore na Ilijinoj glavici plaćao najam. Pavličević je naglasio i kako su povećani kapaciteti ureda, veći je broj šaltera, ali i državnih službenika, sve kako bi se smanjile gužve i čekanja.
Objekt ima i smještajne kapacitete namijenjene policijskim službenicima koji nisu s područja PU ili jesu, a nemaju riješeno stambeno pitanje.
Ministar Božinović naglasio je kako se i na primjeru ove zgrade vidi koliko je važna sinergija s jedinicama regionalne i lokalne samouprave.
-Tom smo sinergijom podigli standard rada policijskih službenika, ali i standard usluge koju koriste i građani, ali i brojni posjetitelji – rekao je Božinović te istaknuo kako uskoro slijedi i potpisivanje ugovora za obnovu zgrade PU.
-Nastavljamo i s nabavkom najsuvremenije opreme za hrvatsku policiju. Danas ćemo vidjeti i novi policijski brod Grof, kojega smo nabavili EU sredstvima, a dočekali smo i dva nova helikoptera od kojih će jedan biti smješten upravo u Dubrovniku – rekao je dalje ministar. Helikopter koji će istovremeno moći zbrinuti dva pacijenta služit će za hitni medicinski helikopterski prijevoz.
Nakon obilaska obnovljene zgrade, ministar je razgledao novoisporučeno policijskog vozilo GROF.