Barbara Grubišić ispala iz MasterChefa: ‘Naučila sam puno od vas’

Barbara Grubišić ispala je iz MasterChefa nakon suočavanja sa zahtjevnim zadacima u strest testu. Ona je bila najlošija u zadnjoj fazi, odnosno replici jela gosta kuhra Marina Pleše. Osim nje, na strest testu, sudjelovali su Endrina, Otto, Barbara i Renata, piše 24sata.

Prvi zadatak bio je posvećen tehnici – čišćenju i rezanju ljutike u savršeni brunoise. U toj je fazi Endrina pokazala najveću sigurnost. Njezin je rad ocijenjen najboljim, što joj je donijelo izravan prolaz na galeriju. Emocije nije skrivala

Druga faza bila je posvećena radu sa škampima, a u kuhinju je stigao gost, nagrađivani chef Marin Pleše. Nakon njegove demonstracije čišćenja škampa, natjecatelji su morali ponoviti postupak.

U završnoj fazi ostale su Barbara i Renata. Njihov zadatak bio je replicirati jelo koje je Marin osmislio posebno za ovo natjecanje. Za repliku jela nisu imali recept, nego su morali pratiti svaki njegov pokret, jer chef Marin je kuhao s njima.

Obje su kandidatkinje prošle audiciju za MasterChef s rižotom, no ovoga puta nijedna nije postigla potpunu kremoznost i sočnost. Kod Renate je nedostajalo herbalnosti, kod Barbare teksture, dok su kod koktela uočeni nedostatci u začinima i tehnici. Odluka je donesena na temelju nijansi.

-Malu prednost ću morati dati kandidatkinji koja je za nijansu imala bolje tanjure, a to je bila Renata – rekao je chef Marin.

Barbara je odluku primila mirno te je rekla kako nije očekivala takav scenarij, ali da se dogodilo. Renata se oprostila te je rekla kako joj je žao zbog nekih trzavica koje su imale.

-Svaki dan se izmjenjivalo puno emocija. Naučila sam puno od vas. Danas nemam više sve te strahove i ponosna sam na sebe – zaključila je Barbara.

Povezano

Dulist PROMO