Naši judaši osvojili mnoštvo medalja na turniru Salona Open

Salon Open1

19 natjecatelja Judo kluba Župa dubrovačka sudjelovalo na jakom Judo turniru Salona Open 2014., a koji se dana 31. svibnja 2014. godine održalo u sportskoj dvorani u Solinu, u organizaciji Judo kluba Solin.

Na navedenom judo turniru nastupilo je ukupno 537 natjecatelja iz čak 44 kluba iz Hrvatske, Slovenije, Njemačke, Bosne i Hercegovine, Mađarske, Crne Gore, Albanije i Bugarske.

Natjecatelji JK Župa dubrovačka osvojili su ukupno 12 medalja, i to:

1. Iva Oberan – I. mjesto u kategoriji -57 kg u uzrastu ml. kadetkinja i III. mjesto u istoj kategoriji u uzrastu kadetkinja
2. Matea Knego – II. mjesto u kategoriji -70 kg u uzrastu ml. kadetkinja i II. mjesto u istoj kategoriji u uzrastu kadetkinja
3. Petrunjela Pavić – II. mjesto u kategoriji -52 kg u uzrastu ml. kadetkinja i II. mjesto u istoj kategoriji uzrastu kadetkinja
4. Laura Žutac – III. mjesto u kategoriji -63 kg u uzrastu ml. kadetkinja i III. mjesto u istoj kategoriji u uzrastu kadetkinja
5. Lena Galjuf – II. mjesto u kategoriji +63 kg u uzrastu djevojčica
6. Adis Agović – III. mjesto u kategoriji – 66 kg u uzrastu kadeta
7. Andro Puljizević – II. mjesto u kategoriji – 24 kg u uzrastu dječaka
8. Marino Oberan – II. mjesto u kategoriji – 27 kg u uzrastu dječaka
9. Barbara Žutac – III. mjesto u kategoriji – 48 kg u uzrastu djevojčica

Za JK Župa dubrovačka još su nastupili Miho Kraljić, Peri Adrian Puljić, Emin Agović, Dragan Oberan, Blago Krtalić, Ivan Lonac, Mate Lonac, Luka Miloslavić, Maro Pavić i Božo Lučić kojima je za odličje nedostajalo više sportske sreće.

Ovim nastupom natjecatelji JK Župa dubrovačka zaključili su sjajnu polusezonu (nastup na 11 domaćih i međunarodnih natjecanja), a koja je rezultirala i Nagradom Općine Župa dubrovačka.

Ekipa Judo kluba Dubrovnik 1966 je i u ovako jakoj konkurenciji osvojila čak 18 medalja te se tako oprostila od trenerice Hiromi Kaji kojoj je ovo bilo zadnje službeno natjecanje nakon više od dvije godine rada u klubu.
12. Marko Prkačin (do 10 god.) -24 kg;
13. Kristina Puljić (do 16 godina) -48 kg.
Nastupilo je i 7 natjecateljica Judo kluba Dubrovnik te osvojio 6 medalja.Zlato je osvojila Karmen Knego,srebrom su se okitilie Josipa Vuković i Andrea Šuljak dok su brončane medalje osvojili Mihaela Đuho,Tea Vukanović i Mihaela Stjepović.Plasman od 5.mjesta ostvarila je Lucija Čurlin.U susjednoj Crnoj Gori točnije Kotoru nastupila su 3 predstavnika Judo kluba Dubrovnik te osvojili 3 medalje.Najuspješniji je bio Matej Raguž koji je osvoji zlato u kategoriji do 90 kilograma.Ivan Hrnić osvojio je drugo mjesto dok je Davor Obrvan bio treći.